
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 7 mm |
| Width | 7 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 48 |
| Height | 0 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Type | 2-Channel Stereo |
| Operating Supply Voltage | 24 V |
| Max Power Dissipation | 5 W |
| Max Supply Voltage | 26 V |
| Min Supply Voltage | 10 V |
| Power Dissipation | 5 W |
| Number of Channels | 2 |
| Quiescent Current | 180 µA |
| Supply Type | Single |
| Gain | 36 dB |
| Dual Supply Voltage | 24 V |
| Nominal Supply Current | 18 mA |
| Output Power | 21.8 W |
| Max Dual Supply Voltage | 26 V |
| Min Dual Supply Voltage | 10 V |
| Voltage Gain | 36 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 70 dB |
| Max Output Power | 21.8 W |
| Load Impedance | 4 Ω |
Stock: 379
Distributors
pcbx
Unit Price$6.11446
Ext.Price$6.11446
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $6.11446 | $6.11446 |
| 10 | $4.76880 | $47.68800 |
| 25 | $4.43709 | $110.92725 |
| 50 | $4.24529 | $212.26450 |
| 100 | $4.06177 | $406.17700 |
| 300 | $3.91817 | $1175.45100 |
| 500 | $3.77964 | $1889.82000 |
| 1000 | $3.68560 | $3685.60000 |
| 3000 | $3.66071 | $10982.13000 |
| 5000 | $3.63601 | $18180.05000 |
